RAHAT HAREKET EDEBİLEN ELEKTRİKLİ HASTA YATAKLARI

RAHAT HAREKET EDEBİLEN ELEKTRİKLİ HASTA YATAKLARI


Hastalarımızın sağlığını geri kazanmaları ve rahatlıkla dinlenebilmeleri açısından hasta yatakları imal edilmiştir. Pek çok hasta yatağı bulunmaktadır. Hastaların kolaylıkla hareket edebilmelerini sağlayan elektrikli hasta karyolası, baş ve ayak kısımları kumanda sistemi aracılığı ile kolaylıkla hareket edebilme özelliğine sahiptir. Yaraları bulunan ve kımıldayacak hali bile olmayan hastalara özel tasarlanmış bu yatak ile hastanızı ister oturur pozisyonuna istersenizde ayak kısmını kaldırarak rahat edecek konuma getirerek hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Hareket zorluğu çeken hastalarımıza özel tasarlanmış olan elektrikli hasta yatağı rahat edebilecekleri konfora ve kullanışlılığa sahiptir.

Hasta yatağının elektrikli olması zarar taşır mı?

Hastalar için kullanışlı bir ürün olan elektrikli hasta yatağı, kesinlikle hastaları risk altına sokmamaktadır. Aksine elektrikli özelliğinden dolayı kumanda yardımı ile rahatlıkla açılıp kapanabilme ayrıcalığına hâkimdir. 360 dereceye kadar dönebilme kapasitesi gösteren tekerlekler ile hastalar oldukları yerlerde rahat hareket edebilmenin kolaylığını yaşayacaktır.

Hasta karyolasının dayanıklı yapısı sayesinde üzerinde 200 kg bir ağırlık taşıyabilme fonksiyonuna sahiptir. Böylelikle hastalar hasta karyolası üzerinde rahatlıkla taşınabilir pozisyonunda olacaktır. Hem hastanın hemde hasta yakınlarının rahatlığı konusunda ihtiyaç haline dönüşen bu ürünler gerçekten daha kolay hareket edebilmeleri ve hasta yakınlarının zorlanmamaları açısından düşünülmüştür. Elektrikli özelliği sayesinde hasta yakınları hastalarında yapmak istedikleri hareketlerini kolaylıkla kumada aracılığı ile yaptırabilecektir.

Elektrikli özelliğe sahip hasta karyolasının özellikleri nedir?

Hastalar için son derece büyük öneme sahip olan elektrikli yataklar özellik bakımından oldukça avantajlıdır. Diz ve sırt kısmında bulunan motor yardımı ile sırt a ve diz aşağı inip tekrar kalkma faydasını göstermektedir. Bu sayede hastanın ayak kısmı ya da sırt kısmı kalkar pozisyonda olacak ve hastalarımız rahat edecektir. 0-70 derecelere kadar sırt kısmının ayarlanabilir özelliği sayesinde hasta yakınları ya da hasta bakıcıları hastaları kontrol altında tutabilecektir. Karyola ızgara tel kaplama özelliğinden oluşarak hastaların rahat edebilecek konfora göre imal edilerek hastalara sunulduğunu söylemek isteriz. Hasta yakınları yatağın kullanışlı özelliğinden istifade ederek istediği konuma ve yüksekliğe göre ayarlayabilme kolaylığına sahiptir. Elektrikli hasta yatağında hastalar için özel olarak inşa edilmiş hasta kolu, merkezi yön kilit, lcd tv aparatı ve balkan çerçeve bulunmaktadır.

Hastaların rahatlığı için oldukça büyük önem taşıyan bu ürünleri sipariş etmenizin ardında kurulumları gerçekleşerek hastanın rahat edebileceği seviye ye göre ayarlama işlemlerini yapabilirsiniz. Bölgesel ağrıları hafifletmeye yarayan ve vücudu dinlendirmeyi sağlayan bu ürün hastanın tedavi süreci için oldukça doğru bir seçimdir. Ev yatağı görünümün yanı sıra rahat taşınabilirlik özelliği bulundurması sayesinde ortamda rahatlıkla her alana taşınabilir. Tam ergonomik kapasitesi sayesinde hastalar daha rahat eden ve daha verimli bir tedavi sürecini geçiren şekle bürünmesine elektrikli karyola yataklarının büyük payı olduğunu söylemek mümkündür. Visco yastık ve konforlu yatak sayesinde hastalar daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürecektir